Balaton kupa versenykiírás 2017

2017.02.05

VERSENYKIÍRÁS

XVI.  Balaton Kupa

Célja: A Balaton partján a sportág népszerűsítése. A csapatok részére felkészülési lehetőség biztosítása a hazai és nemzetközi versenyeken való eredményes szerepléshez.

A rendezvény fő védnöke: Fonyód Város Önkormányzata  Hidvégi József polgármester

Rendező: Somogy Megyei Kézilabda Szövetség

Helye : Fonyód

A mérkőzések a városi sportcsarnokban kerülnek lebonyolításra!

Ideje: 2017. augusztus 19-23.

Nevezési kategóriák:

Lányok: U16  2001. 01.01.után születettek  Fiúk: U16  2001. 01.01.után születettek

U14 2003. 01.01.után születettek            U14  2003. 01.01.után születettek

U12 2005. 01.01.után születettek            U12  2005. 01.01.után születettek

U10 2007. 01.01.után születettek           U10  2007. 01.01.után születettek

Sportegyesületek, iskolák, baráti vagy bármilyen szerveződésű csapatokat várunk.
A torna idején egy játékos a saját és az annál idősebb korcsoportban is szerepelhet! De ugyanabban a korosztályban induló másik csapatban nem versenyezhet

Csapatlétszám legalább 11 fő (10 játékos + 1 vezető), maximum 15 fő (13 játékos + 2 vezető illetve 14 játékos + 1 vezető).

Nevezési határidő: 2017. május 31.

Levélcím: Ősz János   8716 Mesztegnyő, Vörösmarty u. 106. Telefon/Fax: 85/329-137  vagy  30/9398-127 E-mail: oszjanos51@ gmail.com  A versennyel kapcsolatos további információk is a fenti címen kaphatók.

Nevezni a mellékelt Nevezési lap kitöltésével , valamint a nevezési díj befizetését igazoló dokumentum másolatának,  határidőre történő visszaküldésével lehet postán, faxon vagy elektronikus levélben.

Igazolás: Az érkezés alkalmával, a versenybizottságnál az összesítő névsorral (orvosi igazolás), diákigazolvánnyal, útlevéllel. Minden mérkőzés előtt a versenyjegyzőkönyv aláírását megelőzően, a csapatvezető jogosult az igazolások megtekintésére, de azt követően további reklamációra nincs lehetőség. Vitás esetben a játékosnak kell hitelt érdemlően igazolnia személyazonosságát.

Lebonyolítás:
Korcsoportonként - a nevezésektől függően- a csapatokat csoportokba sorsoljuk, a csoporton belül körmérkőzéses formában döntik el a csapatok a helyezéseket. Majd ezt követően középdöntő, döntő következik. Ha a kategóriában csak egy csoport van, akkor az 1-4 helyezettek rájátszással döntik el a végső sorrendet. Minden helyezést eldöntünk. A szervezők fenntartják azt a jogot, hogy a jelentkezők létszámát figyelembe véve készítsenek csoportbeosztást, de azt biztosítani kívánjuk, hogy minden csapat legalább 4 mérkőzést játsszon. Amennyiben egy kategóriában a jelentkezők száma nem éri el a hármat, akkor másik csoporttal összevonjuk, vagy abban a kategóriában nem rendezünk versenyt.

Játékidő: Minden kategóriában  2 x 15 perc, 5 perc szünettel. A kiállítás minden korcsoportban 1 perc.Időkérés mérkőzésenként  egy alkalommal 1 perc. Time out csak sérülésnél és időkérésnél van.A helyosztóknál döntetlen esetén   2 x 5 perc hosszabbítás, majd büntetődobások döntenek.

Labda méret:  U16,U14 kategóriákban mindkét nemnél 2-es, az U12. kategóriában mindkét nemnél 1-es méret,U10 kategóriában mindkét nemnél 0-s méret.

Sportfelszerelés:

A csapat mezőnyjátékosainak és kapusainak olyan egységes öltözéket kell viselniük, amelynek színe az ellenféltől világosan megkülönböztethető. Amennyiben a mérkőzés játékvezetői úgy ítélik meg, hogy a két csapat felszerelésének szín összeállítása zavaró, akkor a versenyjegyzőkönyvben jelölt „B” csapat köteles más színű sportfelszerelésben játszani.

Díjazás: A korcsoportok 1-3 helyezettjei serleg, érem díjazásban, a  további helyezettek oklevél díjazásban részesülnek.Kategóriánként külön díjat kap: a gólkirály, a legjobb mezőnyjátékos, a legjobb kapus, a legsportszerűbb csapat.

Egyéb: A  mérkőzéseken a jelen versenykiírás valamint a Kézilabda sportág verseny-és játékszabályai a mérvadóak. A helyezések eldöntésénél a gólkülönbség a több lőtt gól az egymás elleni eredmény dönt.

Óvás a mérkőzést követő egy órán belül, írásban a versenybizottsághoz benyújtva,

az  5000,- Ft-os óvási díj egyidejű befizetése mellett.

Ha valamelyik csapat nem jelenik meg a kiírt kezdési időpontban az ellenfél
10:0-ra nyer. A súlyosan sportszerűtlen vagy a szabályokat durván megszegő csapatot a versenybizottság kizárja és eredményeit megsemmisíti! Az a játékos vagy hivatalos személy akit a mérkőzés játékvezetői a játékvezető, versenybíró megsértéséért, durva szabálytalanságért kizártak vagy véglegesen kiállítottak a következő  egy mérkőzésen nem szerepelhet!
Minden csapatnak rendelkeznie kell két eltérő színű mez garnitúrával  valamint egy mérkőzéslabdával. Minden egyéb vitás kérdésben a Versenybizottság dönt, amely szükség esetén Fegyelmi Bizottsággá alakul, a Fegyelmi Bizottság döntése ellen fellebbezni nem lehet.